טלפון אינטרנט לעסקים

טלפון אינטרנט לעסקים – האם גם אתם צריכים אותו בעסק שלכם?

טלפון אינטרנט לעסקים מאפשר לכל עסק שהוא לקיים תקשורת טלפונית דרך רשת האינטרנט המותקנת במשרדו, תוך ביצוע התאמות בסיסיות. תקשורת אינטרנט טלפונית זו עובדת בצורה יעילה יותר מבחינת ניתוב השיחות וניצול הקו, כך שמחירה זול באופן משמעותי לעומת טלפוניה רגילה.


כמה מילים על אופן העבודה של טלפון אינטרנט לעסקים

טלפון אינטרנט לעסקים פועל באמצעות טכנולוגיית VOIP, כלומר – פרוטוקולים המיועדים להעברת שמע דרך האינטרנט (מרכזיות IP המשתמשות ברשת האינטרנט הרגילה). פרוטוקולים אלה עוסקים בניתוב השיחות, בחלוקת פאקטות המידע ושליחתן אל הצד השני באופן יעיל, ובביצוע כל אלה תוך שמירה על איכות השיחה ושלמותה.
אחת היכולות המשמעותיות של טכנולוגיית הVOIP היא האפשרות לכלול בה שירותים נוספים המיועדים לטיוב עבודתו של טלפון אינטרנט לעסקים, דוגמת השירותים הטלפונים המסורתיים (שיחה ממתינה, שיחה עוקבת, שיחת ועידה וכו'), להם נוספים שירותים ייחודיים לטכנולוגיה זו - שיחת וידאו, שיחות מוזלות לחו"ל, וכן האפשרות לקיים את השיחה בין טלפוני קצה, בין מחשבים או תוך עירוב של השניים.


יתרונותיו של טלפון אינטרנט לעסקים

  1. המחיר. כנאמר לעיל, תפעול טלפון אינטרנט לעסקים הוא זול משמעותית לעומת טלפוניה אחרת, מה גם שהתשתית האינטרנטית הנדרשת בעבודה כבר קיימת, כך שנדרש רק להוסיף לה את הרכיבים המתאימים.
  2. טלפון אינטרנט לעסקים מאפשר את חיבור כל העובדים בינם לבין עצמם מכל מקום בעולם (בו יש חיבור ל Wi-Fi כמובן).
  3. טלפוני אינטרנט מאפשרים תקשורת קלה ונוחה עם המחשבים האישיים של העובדים, כך שניתן לשלוח מסרים ו SMS, ולגלוש דרך שירותי תקשורת אלה לכל שרת בעולם. שיחות באינטרנט הן בעלות ממשק טבעי לתוכנות המחשב השונות, וקל לנצל את התאימות שלהם לנושא העברת קבצים, למשל.
  4. חיבור טלפון אינטרנט לעסקים אפשרי כיום גם דרך טלפונים סלולאריים רגילים באמצעות התקנת אפליקציות מתאימות.
  5. טלפון אינטרנט לעסקים הוא טלפון רב קווי, המאפשר שיחות ועידה, שיחות וידאו מרובות משתתפים וכל פעילות אחרת הנדרשת למספר שותפים לשיחה בו זמנית – כפי שקורה פעמים רבות בעת שיחות עסקיות. בנוסף, מרכזיות טלפון, הפועלות על תשתית האינטרנט, מסוגלות להגדיר רשימות תפוצה עבור העובדים, לאפשר שיחות חינמיות ביניהם, ולהגביר את יעילות התקשורת בינם לבין עצמם.

בשורה התחתונה – האם כדאי לעבור לטכנולוגיות טלפון אינטרנט לעסקים?

אין ספק, כי טכנולוגיות טלפון אינטרנט לעסקים מבטיחות לבעל העסק הוצאות נמוכות משמעותית בעבור התקשורת הטלפונית שהוא ועובדיו מקיימים. עם זאת, בטרם תחליטו לעבור לטכנולוגיות טלפוניה אלה, נדרש להעריך את היקף השקעת החומרה הנדרש, נדרש להעריך האם תשתית האינטרנט של החברה מספקת גם להעברת שיחות באינטרנט בהיקף רחב, ולבצע חישובי "עלות תועלת" הנדרשים. עם זאת, יש לזכור כי מיטב העסקים נעים כיום בכיוון טכנולוגיית טלפון אינטרנט לעסקים , וחבל יהיה שתישארו מאחור.

לקבלת פרטים נוספים

  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

שירותים לעסקים

לייבסיטי - בניית אתרים