מרכזיות טלפון באינטרנט

מרכזיות טלפון באינטרנט כמחוללי מהפך דרמטי בשוק התקשורת העולמי

טכנולוגיית VOIP אינה טכנולוגיה חדשה וניצוצות ראשונים שלה נראו בשוק כבר לפני כשני עשורים, עת כמה חברות חלוצות בתחום (ביניהם חברות ישראליות) יצרו יישומים ראשונים של הטכנולוגיה, שהתמקדו תחילה בתקשורת קול בין מחשבים (מה שנקרא אז שיחות באינטרנט ), המשיכו לכיוון שיחות וידאו ושירותים נוספים ועומדים כרגע על היכולת לתקשר בין ציוד קצה שעל פניו כלל אינו מחובר לאינטרנט, דוגמת טלפונים נייחים וניידים המסוגלים להתחבר אל מרכזיות טלפון באינטרנט ולקיים תקשורת VOIP מלאה.


על רשתות פרטיות ורשתות ציבוריות המשמשות מרכזיות טלפון באינטרנט

לעיתים, נדמה כי לנוכח השילוב בין נתונים, קול ותקשורת אינטרנט, מחייב את יצרני מרכזיות טלפון באינטרנט לנצל את הטכנולוגיה באופן מיטבי, על מנת להעניק שירות איכותי ללקוחות. מסיבה זו, יצרנים רבים של מרכזיות טלפון באינטרנט מעדיפים לבנות רשתות IP פרטיות עבור מרכזיות אלה, לאפשר בהן כמה נקודות יציאה מאוד ממוקדות אל רשת האינטרנט הכללי, בכך להבטיח המשכיות של פעולת מרכזיות טלפונים אלה, להבטיח יתירות לרשת תקשורת במידת האפשר, ולדאוג כי הלקוחות של מרכזיות טלפון באינטרנט יקבלו שירות שהוא fault proof, בגינו לא יאלצו להפסיד שיחות ושימוש בשירותים מתקדמים הנדרשים להם לתפעול סדיר של הארגון.


מהו מגוון האפשרויות העומד בפני צרכנים בתחום מרכזיות טלפון באינטרנט?

יישומי טכנולוגיית ה VOIP נותנות מענה באמצעות מוצרים ושירותים לשוק הפרטי והעסקי, שירותים ומוצרים שמחיריהם יורדים באופן הדרגתי אך רציף, כך שיותר ויותר מאמצים מוצרי מרכזיות טלפון באינטרנט, ומשיגים בכך הוצאות תקשורת נמוכות באופן משמעותי. גם ההתפתחות הטכנולוגית שאינה שוקטת על שמריה מסייעת להתפתחות התחום, בעיקר לנוכח תחום האלחוט ותחום שיחות וידאו המשמשים כבר את הקהל הרחב, אולם ממשיכים ומתפתחים באופן רציף.
אין ספק שבענף מרכזיות טלפון באינטרנט גלום פוטנציאל רב כמו גם תהליך צמיחה מרשים, מה שמוביל להשקעה מסיבית בענף מצד חברות ויזמים ומאפשר להמריץ. ולהקים חברות תוכנה וחומרה בתחום מרכזיות טלפון אינטרנט הדוחפות את הענף קדימה.


ומה העתיד?

הנתונים בשטח מוכיחים כי טכנולוגיית מרכזיות טלפון באינטרנט כבר בשלה ומעניקה יתרון אמיתי ומוכח לארגון, בוודאי בעת השוואה לאותן מרכזיית טלפון המסורתית. הצפי הוא כי בעתיד ניתן יהיה לראות שימושים נוספים של מרכזיות IP דוגמת איחוד של פרוטוקולי התקשורת.
על פי מחקרים שנערכו, עולה כי הצמיחה המתמדת של ענף מרכזיות טלפונים בתחום הIP, יביאו לשיניים בהרגלי הצריכה ולתחרות גוברת בין יצרנים על ליבו של הצרכן, כמו גם לתקנות רגולציה שיכוונו את התפתחות השוק ואת היישומים העתידיים שיכללו בו (בהסתמך על טכנולוגיות VOIP המתפתחות, כמובן). כל אלה יביאו למהפך דרסטי בדרך בה אנו צורכי תקשורת, ניזונים ממידע ומוכנים להטמיע טכנולוגיות חדשות בארגונים ועסקים ובראשם – מרכזיות טלפון באינטרנט.

לקבלת פרטים נוספים

  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

שירותים לעסקים

לייבסיטי - בניית אתרים