מרכזיות טלפון VoIP

מרכזיות מסורתיות מול מרכזיות טלפון VoIP – שמים וארץ או קצת יותר דומות משחשבנו?

אם פעם לכולנו היה טלפון בזקי רגיל, שהתחבר לקיר והשמיע צליל פועל כשהרמנו אותו, הרי שכיום מגוון הטלפונים, האפשרויות והטכנולוגיות המעורבות בכל שיחת טלפון, עשו שינוי של ממש באופן שבו אנו מתקשרים. הבאז סביב מרכזיות טלפון VoIP שואב לתוכו את כל האפשרויות האחרות לביצוע טלפוניה ונשמע שמה שהיה פעם שיחות באינטרנט שנוהלו בחינם, הפך לרכיבים תשתיתיים הכרחיים בכל רשת תקשורת (ואין זה משנה אם מדובר בארגון גדול, בעסק קטן או בבית).


מהן מרכזיות טלפון VoIP?

מרכזיות טלפון VoIP הן קודם כל מרכזיות טלפונים הדומות למרכזיות המסורתיות מבחינת היכולות הבסיסיות שלהן, או במילים אחרות – כל מה שיכולה מרכזיית טלפונים PSTN-ית מסורתית לבצע, יכולה גם מרכזיית VoIP. כאשר מתקיימת שיחה דרך מרכזיות טלפון VoIP, הרי שהקול שמפיקים שני הצדדים בעת שהם מדברים לתוך השפופרת, הופך לחבילות מידע בסיסיות במבנה פרוטוקול IP ועובר על תשתית הIP הרגילה עליה מתנהלת גם תשתית האינטרנט של הבית/העסק או הארגון. כאשר מגיעות חבילות המידע אל הצד השני, הן מורכבות לכלל stream קולי, המושמע לצד המקבל. היתרון המשמעותי של מרכזיות טלפון VoIP הוא שלמעשה הן מתחברות לרשת הIP הרגילה והמוכרת, פועלות כחלק ממנה ואינן דורשות השקעה חומרתית נוספת בצד השרת.


מרכזיות טלפון VoIP – למי הן מתאימות?

בסופו של דבר, מרכזיות IP מתאימות לכל מי שרוצה לקצץ בעלות הוצאות תקשורת או טלפוניה החודשיות שלו, ואינו מעוניין להמשיך לפרנס את חברות הטלפון הגדולות (רלוונטי בעיקר בנושא שיחות לחו"ל, גם ובעיקר מטלפונים ניידים). על מנת לקבל החלטה האם להתקין מרכזיות טלפון VoIP בעסק, בארגון או בבית, נדרש כל גורם לחשב את עלות ההתקנה ולהשוות אותה עם החיסכון הצפוי בהוצאות שירותי תקשורת לאחר ההתקנה. ההפרש מעיד על כך שהחיסכון גדול יותר מההשקעה? מצוין.


ומהן יתרונותיהן של מרכזיות טלפון VoIP על מרכזיות TDM המסורתיות?

בסופו של דבר, כאמור, מרכזיות טלפון VoIP זהות למרכזיות TDM מבחינת הפונקציונאליות הבסיסית, אולם כוחן טמון ביכולות המתקדמות שלהן, דוגמת שיחות וידאו או טלפון רב קווי ובעיקר – ביכולת הממשק של מרכזיות טלפוןVoIP אל שרתי המחשב המרכזיים של העסק והיכולת לאפשר לבעלי מכשירי קצה המקושרים למרכזיה להתחבר גם אל מחשבי העסק ולעבוד בהם, תוך שמירה על כל דרישות האבטחה של עבודה מרחוק ויישום הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום זה.
עם זאת, מרכזיות טלפונים "רגילות" אינן דורשות בדרך כלל טכנאי או עבודת תחזוקה לעיתים קרובות, לעומתן מרכזיות טלפון IP עשויות להידרש מדי פעם לתחזוקה או טיפול בתקלות. אין המשמעות כי נדרש מכל עסק או ארגון להחזיק טכנאי צמוד, אולם בעת בחירת מרכזיות טלפון אינטרנט לעסק או לבית, בדקו גם את האחריות וחבילת השירות המוענקת לכם על ידי החברה, איך אומרים? "כדי שלא נצטרך".

לקבלת פרטים נוספים

  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

שירותים לעסקים

לייבסיטי - בניית אתרים